Kurumsal

Haberler

 
2. Ar-ge Proje Pazarı 18-19 Eylül'de İstanbul'da
Tarih : 03 Kasım 2012 , Cumartesi

 Kimyevi Maddeler ve Mamulleri sektöründe uluslararası katılımlı 2. Ar-Ge Proje Pazarı Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda, 18-19 Eylül 2012 tarihlerinde, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri ortaklığında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 
 
Kimya ve malzeme sektörü yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, gerçekleştirilen ihracatın sürdürülebilir kılınması ve dünya pazarlarında rekabet avantajı sağlanabilmesi için yeni ürünlere; kalite ve standardın yükseltilmesine, maliyet düşürücü yeni tekniklerin geliştirilmesi ve yeni üretim teknolojilerinin kullanılabilmesine diğer sektörlere kıyasla daha fazla ihtiyaç duymakta.
 
Bu yüzden de proje üretecek üniversiteler başta olmak üzere sektöre hizmet verebilecek tüm araştırma kurumları, ilgili kamu kurumları ve diğer paydaşlara açık bir ortam oluşturularak ilgili kesimlerin bir araya getirilip, bu konuları karşılıklı görüşüp işbirliği oluşturmaları yüksek önem taşımakta.
 
İşte bu amaçla Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri ortaklığında Kimyevi Maddeler ve Mamulleri sektöründe uluslararası katılımlı 2. Ar-Ge Proje Pazarı 18-19 Eylül 2012 tarihlerinde, İstanbul’da gerçekleştirilecek.
Sanayici ve ihracatçıların ortak projeler yapabilmelerini amaçlayan söz konusu etkinlik 5 farklı alt kategoride gerçekleştirilecek:
a) İlaç ve Eczacılık Ürünleri 
b) Boyalar ve Yapıştırıcılar. 
c) Plastik ve Kauçuk 
d) Kozmetik, Sabun ve Temizlik Ürünleri 
e) Diğer
 
Bu yıl ikincisi uluslararası katılımlı olarak düzenlenecek Ar-Ge Proje Pazarı’nın ulusal olarak yapılan 1. Ar-Ge Proje Pazarı, Dünya Kimya Yılı içinde 27-28 Aralık 2011’de düzenlenmişti. Bu etkinliğe Türkiye’nin muhtelif üniversitelerinden 98 proje sunulmuştu. Sanayi kesiminden 150 ziyaretçinin katıldığı bu etkinlikte 5 alt kategoriden 15 proje ve 1 kategoriler üstü büyük ödül ile birlikte toplam 92.000 TL’lik ödül verilmiş, 1 işbirliği protokolü yapılmıştı.
Tüm sektör çalışanlarının davetli olduğu kategori bazında ödüllü bu etkinlikte her proje için bir kişinin katılım masrafları da (şehirlerarası ulaşım ve 3 gece konaklama) karşılanacak.
 
 
Etkinliğe ilişkin detaylı bilgiye www.kimyaargeprojepazari.org web adresinden ulaşabilirsiniz.
 

Tüm Haberler
 
 
Bizi Tanıyın Neden Bilen Patent? Hakkımızda Yöneticilerimiz Müvekkil Yorumları Ekibimiz TV Programları Basında Biz Reklamlarımız Haberler Duyurular
Müşteri Hizmetleri Teklif iste Araştırma Teklif Formu Öneri / Şikayet Formu Sıkça Sorulan Sorular
Hizmetler Marka Patent Endüstriyel Tasarım Yurtdışında TescilHukukİzlemeGenel DanışmanlıkTelif HaklarıBarkod TesciliDevlet DestekleriÜcretsiz AraştırmaMüşteri Hizmetleri
Birlikte Çalışalım Çözüm Ortakları Çözüm Ortaklığı Formu İnsan Kaynakları Politikası İş Başvuru Formu Bilgi HavuzuReferanslarİletişim
E-Bülten
e-posta ile guncel kalmak icin listemize katılın
http://www.facebook.com/bilenpatent http://twitter.com/bilenpatent
http://plus.google.com/104960155370687868011/posts http://www.linkedin.com/in/bilenpatent
  Adres : Hüdavendigar Mh. Bent Cd. No. 163/B Osmangazi - Bursa / Türkiye
Tel : +90 (224) 239 30 50 | Faks : +90 (224) 239 30 81 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr
Bu sitede kullanılan tüm içerik Bilen Patent'e aittir. İzinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Tüm hakları saklıdır © BilenPatent 2014
Adres : 29 Ekim Cad. Vizyon Park Plaza 5 Kat: 4 D:50 Yenibosna, Bahçelievler / İstanbul
Tel : +90 (212) 603 20 02 | Faks : +90 (212) 603 20 92 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr