Kurumsal

Haberler

 
Eurovision Temsilcimiz Can Bonomo Tescilli Bir Marka Mı?
Tarih : 26 Mayıs 2012 , Cumartesi

24 Mayıs 1956 tarihinden buyana yer yıl gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması dünyanın en uzun soluklu televizyon programlarından biri.

24 Mayıs 1956 tarihinden buyana yer yıl gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması dünyanın en uzun soluklu televizyon programlarından biri. Bu yıl 56. sı gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışmasında şimdiye kadar 1000' lerce şarkı sergilendi. Türkiye'nin de önemli başarılar kazandığı bu yarışmada 2012 yılı temsilcimiz Can Bonomo bu akşam yarı finale çıkıyor. Can Bonomo'nun 2012 finalisti seçilmesi eleştirenler de oldu tebrik edenlerde. Hatta dün akşam ki haberlere bile konu olan bu duruma biz farklı bir açıdan bakmak istiyoruz.

İzmir doğumlu olan Can Bonomo, 8 yaşında gitar çalmaya başlamış ve okul hayatı boyunca müzik çalışmalarına devam etmişti. Müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak başlayan Bonomo, birçok radyoda DJ'lik yaptı. İlk albümü Meczup'u 2011 yılında çıkaran Can Bonomo, 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri "En İyi Çıkış Yapan Sanatçı" ve 38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri "En iyi Çıkış Yapan Solist" ödüllerini aldı.

Can Bonomo kariyerinde emin adımlarda yükselirken, marka olmayı da ihmal etmeyerek ilk albümünün ardından Türk Patent Enstitüsü'ne, marka tescil başvurusunda bulundu. Henüz işlemleri devam eden marka tescili, yılsonuna doğru netlik kazanacaktır. Fakat marka tescil edilebilirlik kriterlerini taşıdığı için olumsuz bir sonuç alması düşük bir ihtimal. Hatta Can Bonomo marka müracaatını gerçekleştirdiği özel yazı sitilini web sitesinde kullanıyor. Her şey bir yana henüz yolun başında marka tescil müracaatını ihmal etmeden Can Bonomo'yu bu konu takdiri hak ediyor.

2003 yılında ülkemizi Eurovision da temsil eden Sertap Erener büyük bir başarı ile bizlere birinciliği getirmişti. Aynı şekilde 2009 yılında temsilcimiz olan Hadise ise 4. olmuştu. Hadise Eurovision'dan sonra, kariyerindeki başarısı artışı 2011 yılında marka tescil işlemlerini gerçekleştirdi. Şu anda 2 adet marka tescili olan Hadise sanatçılığına ek olarak kozmetik, tekstil, aksesuar vb. alanlarda da marka tescili almış durumda. Sertap Erener'in adına ise henüz bir marka başvurusu bulunmuyor.

Kaynak : haberler.com

 

 

 

Tüm Haberler
 
 
Bizi Tanıyın Neden Bilen Patent? Hakkımızda Yöneticilerimiz Müvekkil Yorumları Ekibimiz TV Programları Basında Biz Reklamlarımız Haberler Duyurular
Müşteri Hizmetleri Teklif iste Araştırma Teklif Formu Öneri / Şikayet Formu Sıkça Sorulan Sorular
Hizmetler Marka Patent Endüstriyel Tasarım Yurtdışında TescilHukukİzlemeGenel DanışmanlıkTelif HaklarıBarkod TesciliDevlet DestekleriÜcretsiz AraştırmaMüşteri Hizmetleri
Birlikte Çalışalım Çözüm Ortakları Çözüm Ortaklığı Formu İnsan Kaynakları Politikası İş Başvuru Formu Bilgi HavuzuReferanslarİletişim
E-Bülten
e-posta ile guncel kalmak icin listemize katılın
http://www.facebook.com/bilenpatent http://twitter.com/bilenpatent
http://plus.google.com/104960155370687868011/posts http://www.linkedin.com/in/bilenpatent
  Adres : Hüdavendigar Mh. Bent Cd. No. 163/B Osmangazi - Bursa / Türkiye
Tel : +90 (224) 239 30 50 | Faks : +90 (224) 239 30 81 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr
Bu sitede kullanılan tüm içerik Bilen Patent'e aittir. İzinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Tüm hakları saklıdır © BilenPatent 2014
Adres : 29 Ekim Cad. Vizyon Park Plaza 5 Kat: 4 D:50 Yenibosna, Bahçelievler / İstanbul
Tel : +90 (212) 603 20 02 | Faks : +90 (212) 603 20 92 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr