Kurumsal

Haberler

 
2012 Red Dot Tasarım Ödülü
Tarih : 25 Mayıs 2012 , Cuma

Hotpoint'ten 2012 Red Dot Tasarım ödüllü Luce ankastre serisi gazlı ocak ve mono fırınlar

Zarafeti ileri teknolojiyle buluşturan Hotpoint Luce ankastre serisindeki mono fırınlar ve gazlı Ocaklar 2012 Red Dot Tasarım ödülünü aldı. Tasarımıyla ön plana çıkan High Definition teknolojisi ve Dual Flow sistemiyle geliştirilen Luce serisi fırınlar Avrupa'nın en düşük enerji tüketen fırınları olma özelliği taşıyor. Gelişmiş teknolojiyi tasarımla harmanlayıp fark yaratan Luce gazlı Ocaklar ise, Direct Flame (Dikey Alev) teknolojisiyle yemekler tam kıvamında pişerken, enerji tüketimi de büyük oranda azalıyor.

Tasarımı ve gelişmiş teknolojik özellikleriyle öne çıkan Hotpoint'in, Luce ankastre serisi mono fırın ve gazlı Ocaklar fonksiyonel ve zarif tasarımlarıyla Avrupa'nın en önemli tasarım ödüllerinden biri olan 2012 Red Dot Tasarım ödülüne layık görüldü.

Avrupa'nın enerji yıldızı Hotpoint Luce ankastre serisi fırınlar

Zarafeti teknolojiyle harmanlayarak 2012 Red Dot Tasarım ödüllünü alan Hotpoint'in Luce ankastre serisi fırınları, kategorisinde en düşük enerji tüketimini sunuyor. Luce mono fırınlarla birlikte ilk defa mutfaklara giren "High Definition" teknolojisi sayesinde yiyecekler her seviyede mükemmel şekilde pişirilebiliyor. Bu teknolojiyle tüketiciler yemeklerini daha çabuk ve daha iyi pişirmek için fırınlarının ısısını arttırmak zorunda kalmıyor; gereksiz enerji tüketimi engellenmiş, yemekler her seviyede rahatça pişmiş oluyor. Ecotech teknolojisiyle geliştirilen Luce ankastre serisi fırınlar A sınıfına göre %20 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. High Definition teknolojisine ek olarak, Hotpoint patentli "Dual Flow" hava sirkülasyon sistemi sayesinde oluşturulan iki ayrı özel hava akımı, kapak sıcaklığını standart fırınlara göre 10 °C daha düşük tutuyor.

Enerji verimliliği özelliğiyle öne çıkan Luce ankastre serisi fırınlar, şık tasarımı ve gelişmiş teknolojisiyle de dikkat çekiyor. Fırının içini aydınlatan LED ışıklar, incelen paslanmaz Çelik çerçeve ve genişleyen fırın kapağı tüm seviyelerde pişen yemeklerin dışarıdan rahatça görülmesini sağlıyor. Böylece fırında pişen yiyecekler kapağı açmaya gerek kalmadan kontrol edilebiliyor. Avrupa'nın enerji yıldızı Luce fırınlarda, tek tuşla pişirim yapmayı sağlayan otomatik programlar, akıllı programlama, gizli Kulp gibi gelişmiş teknolojik fonksiyonel özellikler de bulunuyor.

"Direct Flame" teknolojisine sahip Hotpoint Luce ankastre serisi gazlı Ocaklar Gelişmiş teknolojiyi tasarımla harmanlayıp fark yararak 2012 Red Dot Tasarım ödülünü alan Hotpoint Luce gazlı Ocaklar, patenti Hotpoint'e ait "Direct Flame" (Dikey Alev) teknolojisi sayesinde yemekleri tam kıvamında pişirirken enerji tasarrufu da sağlıyor. Direct Flame teknolojisiyle geliştirilen Hotpoint Luce ankastre serisi gazlı Ocaklar, yüzlerce delikten dikey olarak yayılan alevler sayesinde ısıyı eşit düzeyde dağıtarak pişirme süresini kısaltıyor ve enerji tüketimini büyük oranda azaltıyor. Bu sayede, yemekler tam kıvamında pişiyor. Dikey alevler tencerenin kenarlarında oluşabilecek yanma ya da kurumayı engelleyerek yemeklerin lezzetli ve sağlıklı bir şekilde pişmesini sağlıyor.

Fonksiyonel faydalarının yanı sıra tek parçadan oluşan dikey alevli bekler kolayca temizleniyor. Yapılan testler, dikey alevler yayan Hotpoint Luce ankastre serisi ocakların, standart ocaklara göre suyu, aynı enerjiyi kullanarak, yüzde 20 daha kısa sürede kaynattığını gösteriyor. Bu sayede Luce Ocaklar, gaz tüketiminde yüzde 22 oranında tasarruf imkânı sunuyor.

Kaynak : haberler.com

 

 

Tüm Haberler
 
 
Bizi Tanıyın Neden Bilen Patent? Hakkımızda Yöneticilerimiz Müvekkil Yorumları Ekibimiz TV Programları Basında Biz Reklamlarımız Haberler Duyurular
Müşteri Hizmetleri Teklif iste Araştırma Teklif Formu Öneri / Şikayet Formu Sıkça Sorulan Sorular
Hizmetler Marka Patent Endüstriyel Tasarım Yurtdışında TescilHukukİzlemeGenel DanışmanlıkTelif HaklarıBarkod TesciliDevlet DestekleriÜcretsiz AraştırmaMüşteri Hizmetleri
Birlikte Çalışalım Çözüm Ortakları Çözüm Ortaklığı Formu İnsan Kaynakları Politikası İş Başvuru Formu Bilgi HavuzuReferanslarİletişim
E-Bülten
e-posta ile guncel kalmak icin listemize katılın
http://www.facebook.com/bilenpatent http://twitter.com/bilenpatent
http://plus.google.com/104960155370687868011/posts http://www.linkedin.com/in/bilenpatent
  Adres : Hüdavendigar Mh. Bent Cd. No. 163/B Osmangazi - Bursa / Türkiye
Tel : +90 (224) 239 30 50 | Faks : +90 (224) 239 30 81 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr
Bu sitede kullanılan tüm içerik Bilen Patent'e aittir. İzinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Tüm hakları saklıdır © BilenPatent 2014
Adres : 29 Ekim Cad. Vizyon Park Plaza 5 Kat: 4 D:50 Yenibosna, Bahçelievler / İstanbul
Tel : +90 (212) 603 20 02 | Faks : +90 (212) 603 20 92 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr