Kurumsal

Duyurular

 
Ömer KOCAKUŞAK DPU 4. Ulusal Girişimcilik Zirvesi'nde
Tarih : 29 Mayıs 2014 , Perşembe

Her yıl Dumlupınar Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen ulusal girişimcilik zirvesinin dördüncüsü geçtiğimiz günlerde yapıldı. Zirvede pek çok ünlü isim, deneyimlerini öğrenciler ile paylaştı. Bilen Patent yönetim kurulu başkanı Ömer KOCAKUŞAK, konuşmacı olarak ikinci kez davet edildiği zirvede, tecrübelerini aktardı.
 
Daha önce inovasyon ve yapılabilirliği hakkındaki bilgilerini öğrenciler ile paylaşan Ömer KOCAKUŞAK, bu kez, patent hakkında bilgiler verdi. Bilen Patent ve Univation markalarının serüvenini, markaların bu günlere nasıl ulaştığını, girişimcilik ruhunun insana neler yaptırabildiğini aktardıktan sonra fikri mülkiyetin önemli başlıklarından olan patent konusuna geçti.
 
Dumlupınar Üniversitesi'nin çeşitli bölümlerinden katılan yaklaşık 500 öğrenciye, patent ve endüstriyel tasarım arasındaki farkları anlatan KOCAKUŞAK, girişimci olmanın özünde farklı ve emsallerine göre değerli bir iş modeli yattığını vurgulayarak, bu modelin hayatı kolaylaştıran farklarının patent ile görsellik algısı yaratan farklarının da tasarım ile korunabileceğini anlattı. KOCAKUŞAK sözlerine şöyle devam etti: “Buluş yapmak demek, salt teknolojik basamak atlamak değildir. Genel itibari ile bizim buluştan anladığımız tıkınan noktaları açmak, hayatı kolaylaştırmak için basit adımlar atmak, insanların üretim ya da kullanım sırasında yaşadıkları olumsuzlukları gidermektir. Buluş patent değildir. Buluş, fikir de değildir. Korunmaya layık ve anlatılabilir yeni fikirlerin tapu senedidir patent. Bununla birlikte her zaman patent alan fikirler inovatiftir demek de yanlış… Bazı ürünleri sırf tasarımını beğendiğimiz için bazılarını da markasına karşı sempatimiz olduğu için alırız. Bazen daha teknolojik olan ürün yerine alışageldiğimiz markayı tercih ederiz. Öyleyse siz değerli girişimci adaylarının dikkat etmesi gereken bir konu var. Acaba iş fikriniz gerçek insanlara hitap ediyor mu ? tasarımınız insanların ilgisini çekiyor mu ? bir yaraya merhem olacak mısınız, güven yaratabilecek misiniz ? Bu ve benzeri sorular çoğaltılabilir…"
 
Etkinliğe katılan konuşmacılar daha sonra Dumlupınar Üniversitesi rektörü sayın Prof Dr. Ahmet KARAASLAN’ın makamına geçtiler. KARAASLAN, Ömer KOCAKUŞAK ve beraberindeki iş adamlarına, üniversitenin yaptığı etkinlikleri, buluşları, projeleri anlattı. Üniversitenin şeref salonunda sergilenen inovatif ürünler tüm konuşmacıların dikkatini çekti.
 
Ömer KOCAKUŞAK, rektör beyle, patentler konulu kısa bir sohbet de gerçekleştirdi, günün sonunda tüm katılımcılara plaketleri takdim edilirken, öğrenciler ile yapılan söyleşilerde etkinlikten duydukları memnuniyet ve edindikleri fayda dikkatlerden kaçmadı.

Tüm Duyurular
 
 
 
Bizi Tanıyın Neden Bilen Patent? Hakkımızda Yöneticilerimiz Müvekkil Yorumları Ekibimiz TV Programları Basında Biz Reklamlarımız Haberler Duyurular
Müşteri Hizmetleri Teklif iste Araştırma Teklif Formu Öneri / Şikayet Formu Sıkça Sorulan Sorular
Hizmetler Marka Patent Endüstriyel Tasarım Yurtdışında TescilHukukİzlemeGenel DanışmanlıkTelif HaklarıBarkod TesciliDevlet DestekleriÜcretsiz AraştırmaMüşteri Hizmetleri
Birlikte Çalışalım Çözüm Ortakları Çözüm Ortaklığı Formu İnsan Kaynakları Politikası İş Başvuru Formu Bilgi HavuzuReferanslarİletişim
E-Bülten
e-posta ile guncel kalmak icin listemize katılın
http://www.facebook.com/bilenpatent http://twitter.com/bilenpatent
http://plus.google.com/104960155370687868011/posts http://www.linkedin.com/in/bilenpatent
  Adres : Hüdavendigar Mh. Bent Cd. No. 163/B Osmangazi - Bursa / Türkiye
Tel : +90 (224) 239 30 50 | Faks : +90 (224) 239 30 81 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr
Bu sitede kullanılan tüm içerik Bilen Patent'e aittir. İzinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Tüm hakları saklıdır © BilenPatent 2014
Adres : 29 Ekim Cad. Vizyon Park Plaza 5 Kat: 4 D:50 Yenibosna, Bahçelievler / İstanbul
Tel : +90 (212) 603 20 02 | Faks : +90 (212) 603 20 92 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr