Kurumsal

Duyurular

 
Küresel Sektörün Yıldızları Belli Oldu...
Tarih : 04 Mayıs 2013 , Cumartesi

Müşterilerimiz arasında yer alan ECS Elektrik Enjeksiyon ve Kablo Sistemleri Fark Yaratan Firma ödülünü aldı.

 

Dünya çapındaki danışmanlık çözümleri ile şirketlerin verimlilik ve karlılığını artıran InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı’ nın 12K Modeli’ni baz alan, T.C. Ekonomi Bakanlığı destekli ve TAYSAD Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği işbirliğiyle yürütülen Küresel Rekabet Yolunda Kurumsal Dönüşüm Projesi Ödülleri sahiplerini buldu.

 

Kurumların doğru stratejileri belirleyip uygulamasının markalaşma yolundaki önemini anlatan TAYSAD Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu "Türkiye'nin güçlü sanayisinin yanı sıra başarılı markalarımızın varlığını vurgulamak için çalışıyoruz. Hedefimiz, tedarik sanayi firmalarından uluslararası marka yaratmak olduğu için Turquality sürecinde de üyemiz olan şirketleri destekliyoruz. İhracat şampiyonluğunu son 7 yıldır elinde bulunduran otomotiv sektörümüzün ihracattaki gelişimini desteklemek üzere Ekonomi Bakanlığımızca sunulan desteklerden daha çok üyemizin faydalanması için TAYSAD olarak üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz." dedi.

 

12K Model projesinin özellikle tedarik sanayi firmalarının yapısal dönüşümleri için gerekli olduğunu ifade eden TAYSAD Başkanı "Ülkemizin 2023 vizyonuna baktığımızda otomotiv sektörü 75 milyar dolarlık ihracat yapma hedefinde. 2012 yılındaki 20 milyar dolarlık otomotiv ihracatının yüzde 43'ünü yani 8,3 milyon Dolarını tedarik sanayi firmaları gerçekleştirdi. Bugün bu oranı yakalayan otomotiv tedarik sanayi, 2023 yılında yüzde 50 oranına ulaşacaktır. İhracatla büyüme politikası sayesinde otomotiv sanayi olarak yüzde 6,5'luk büyüme rakamını yakaladık. Yatırım ve teşvik ile doğru stratejileri kullanarak kurumlarımızı daha iyi noktalara taşıyacağız" dedi.

 

Bir şirketin rekabet stratejilerini belirlerken insan kaynakları süreçlerini de entegre etmenin önemini anlatan InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı Genel Müdürü Hayati Çağlar, "12K üretim sistemi mükemmellik modelini oluştururken Ar-Ge ve inovasyon yeteneğinin geliştirilmesinin şirketler için çok önemli olduğunu fark ettik. Gerekli alt yapıların kurulup yalın mükemmellikle birleştirilmesinin yeni pazarlarda küresel rekabet edebilme şansının kazanılması ve ülkemize daha fazla ihracat yapılmasını sağlayacağını görmüş olduk. Küresel rekabet şartlarında büyümek için insan kaynakları ve inovasyon stratejisinin bütünselliğini yakalamak gerekir. Biz bu modelle şirketlere bütünsel rekabet stratejisi sağlamış olduk" dedi.

 

İşte sektörünün yıldızı altı kurum

 

Düzenlenen törende Küçük Ölçekli Firma Kategorisinde, KORMAS Elektrikli Motor Büyük Ödüle layık görüldü. ECS Elektrik Enjeksiyon ve Kablo Sistemleri ise Fark Yaratan Firma ödülünü aldı. Büyük Ölçekli Firma Kategorisinde ise TEKNO Kauçuk Büyük Ödüle, KROS Otomotiv Fark Yaratan Firma Ödülü'ne ve ESTAŞ Eksantrik Özel Ödüle layık görüldü. Proje Dışı Firma Kategorisinde ise En iyi Üretim Yönetim Sistemi Ödülü İNCİ Akü'ye gitti.
 

http://www.sabah.com.tr

 

Tüm Duyurular
 
 
 
Bizi Tanıyın Neden Bilen Patent? Hakkımızda Yöneticilerimiz Müvekkil Yorumları Ekibimiz TV Programları Basında Biz Reklamlarımız Haberler Duyurular
Müşteri Hizmetleri Teklif iste Araştırma Teklif Formu Öneri / Şikayet Formu Sıkça Sorulan Sorular
Hizmetler Marka Patent Endüstriyel Tasarım Yurtdışında TescilHukukİzlemeGenel DanışmanlıkTelif HaklarıBarkod TesciliDevlet DestekleriÜcretsiz AraştırmaMüşteri Hizmetleri
Birlikte Çalışalım Çözüm Ortakları Çözüm Ortaklığı Formu İnsan Kaynakları Politikası İş Başvuru Formu Bilgi HavuzuReferanslarİletişim
E-Bülten
e-posta ile guncel kalmak icin listemize katılın
http://www.facebook.com/bilenpatent http://twitter.com/bilenpatent
http://plus.google.com/104960155370687868011/posts http://www.linkedin.com/in/bilenpatent
  Adres : Hüdavendigar Mh. Bent Cd. No. 163/B Osmangazi - Bursa / Türkiye
Tel : +90 (224) 239 30 50 | Faks : +90 (224) 239 30 81 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr
Bu sitede kullanılan tüm içerik Bilen Patent'e aittir. İzinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Tüm hakları saklıdır © BilenPatent 2014
Adres : 29 Ekim Cad. Vizyon Park Plaza 5 Kat: 4 D:50 Yenibosna, Bahçelievler / İstanbul
Tel : +90 (212) 603 20 02 | Faks : +90 (212) 603 20 92 | E-Posta : bilgi@bilenpatent.com.tr